zoodobroty

 / Blog  / Dingo – objavujme kvalitu českých granúl

Dingo – objavujme kvalitu českých granúl

Trendom posledných rokov je veľmi starostlivý výber potravín, ktoré jeme. Sústredíme sa na to, aby mali správne výživové hodnoty a zloženie potravín dôkladne zvažujeme. Čím ďalej tým viac ľudí začína veľmi podobným spôsobom pristupovať aj k výberu stravy pre svojho domáceho miláčika. Ako teda vybrať správne krmivo pre psa ?

 

Čím môžeme kŕmiť psa 

 1. Na krmive pre psa  sa neoplatí šetriť
 2. Výber granúl je široký, ale pozor na zloženie

 

Na krmive pre psa sa neoplatí šetriť

V dnešnej dobe máme veľa možností voľby krmiva. Vyberať môžeme podľa nášho životného štýlu aj podľa toho, koľko sme za krmivo pre psov alebo  investovať. Vzťah človeka a domácich zvierat je dnes vnímaný úplne iným spôsobom, a zvieratá sú stále viac považované za členov rodiny. Našťastie tak ubúda maznáčikov kŕmených zbytkami od stola a pribúda tých, ktorí dostávajú plnohodnotnú zdravú stravu.

Najpohodlnejším variantom sa stali granule pre psov. Tých samozrejme existuje celý rad v rôznych cenových kategóriách. Mali by sme sa vyhýbať granulám s cenou okolo 0,80 €/kg, v prípade ktorých býva základnou surovinou pšenica, kukurica alebo mäsová múčka a sú v nich rôzne chemické dochucovadlá. Je potrebné si uvedomiť, že pes aj mačka sú mäsožravce a potrebujú predovšetkým živočíšnu bielkovinu. Tieto granuly sú len plnivo, ktoré vášmu miláčikovi nedodá nič než pocit plného žalúdka.

Výber granúl je široký, ale pozor na zloženie –

Výber granulovaných krmív je pomerne veľký. Granuly sa najčastejšie líšia obsahom kvalitných, najmä živočíšnych surovín. Najdrahšie sú samozrejme tie s najvyšším obsahom mäsa a minimom obilnín. Aj tu je však potrebné dávať pozor na marketingové triky a neriadiť sa len tým, čo je napísané na obale. Vždy je lepšie si reálne výživové hodnoty granúl starostlivo overiť, aby sme zbytočne neplatili oveľa viac peňazí, než by si skutočné zloženie granúl zaslúžilo.

Mali by sme teda dávať pozor na dostatočné množstvo živočíšnych bielkovín, prírodné konzervanty, minimálny obsah pšenice, sóje, umelých farbív a dochucovadiel. Ďalej by sme sa mali sústrediť na výber granúl podľa veku a veľkosti zvieraťa a kŕmiť správne podľa návodu, ktorý všetky dobré značky uvádzajú, aby sme nášho maznáčika zbytočne neprekrmovali alebo aby netrpel nedostatkom energie. Predovšetkým prekrmovanie je u zvierat veľký problém. Väčšina z nich zje všetko, čo im dáme do misky, k tomu ešte sem-tam povysávajú čo kde spadne a následky obezity pre nich môžu byť nezvrátiteľné.

 

 

Dnes Vám chceme predstaviť kvalitný  český produkt,

ktorý spĺňa všetky atribúty kvalitných granúl pre psov. Rastúcej obľube sa medzi chovateľmi v poslednej dobe teší strava Dingo Lamb & Daily – pomáha udržiavať zdravé kĺby vašich psov a posilňuje imunitný systém vášho domáceho maznáčika, zaisťuje optimálny fyzický stav a spomaľuje starnutie.

 

 

 

 S Dingom si pes užíva jedlo a má plnohodnotný, zdravý a predovšetkým štastný život.

 • 100% Prírodné a ECO zodpovedné potraviny
 • MSC certifikovaná ryba
 • Mäso z voľného chovu
 • Lokálne ingrediencie
 • Slow cooking process: varené pri nízkej teplote
 • Bohaté vitamínami OMEGA 3 a OMEGA 6
 • Bohaté vitamínmi a minerálmi
 • Bez konzervantov a umelých farbív
 • GMO free

Zloženie: Dehydrovaný bravčový proteín (25%), kukurica, kuracie bielkoviny, kuracie tuky (zdroj omega 6), jablková dužina, ryža, dehydrované jahňacie mäso (4%), soľ, dehydrovaný hrášok (prírodný zdroj vitamínov, bielkovín a minerálov), lososový olej (zdroj omega 3 a omega 6), chlorid draselný, zmes rozmarínu a citrusov (silné konzervačné vlastnosti), zmes rastlinných olejov bohatých na alfa-tokoferol (silný antioxidant).

Produkt nájdete na našom eshope

 

 

 

Pridajte komentár

Košík
0

 

 

Vážení zákazníci, momentálne čerpáme dovolenku, príjem objednávok je spustený, vybavovať ich začneme od 15.6.2023 v štandardnom režime. 

 

team zoodobroty